REZULTATE OBŢINUTE LA OLIMPIADE ŞCOLARE ŞI CONCURSURI  2013-2014

 

 

Nr. Crt.

Concursul - olimpiada

Numele elevului

Faza concursului

Locul obţinut

Prof.îndrumător

 

1

Conc.Naţ.Pro-Şcoala- Limba română

Padure Irina IIIA

naţională

III

Muntean

 

2

 

Bugarin A. IIIB

naţională

I

Sirbu

 

 

3

 

Hategan B. IIIB

naţională

II

Sirbu

 

 

4

 

Marinica IVA

naţională

III

Grijincu

 

5

 

Boicu Alexandra IVB

naţională

II

Florea

 

6

Conc.Naţ.Pro-Şcoala- Matematică

Tudor II B

naţională

II

Gavrila

 

 

7

 

Tanul II B

naţională

II

Gavrila

 

 

8

 

Nistoran II B

naţională

III

Gavrila

 

 

9

 

Toderas Mihai III A

naţională

III

Muntean

 

 

10

 

Ramneatu Alexandru III A

naţională

III

Muntean

 

 

11

 

Bugarin A. IIIB

naţională

I

Sirbu

 

 

12

 

Hategan B. IIIB

naţională

II

Sirbu

 

 

13

 

Haiducu IIIC

naţională

I

Bontila

 

14

 

Perta IIIC

naţională

I

Bontila

 

15

 

Cercel IIIC

naţională

II

Bontila

 

16

 

Cretu IIIC

naţională

II

Bontila

 

17

 

Surugiu IIIC

naţională

II

Bontila

 

18

 

Miclau IIIC

naţională

II

Bontila

 

19

 

Baieram IIIC

naţională

III

Bontila

 

20

 

Dominte IIIC

naţională

III

Bontila

 

21

 

Hrebenaci III C

naţională

III

Bontila

 

22

 

Pardos IIIC

naţională

III

Bontila

 

23

 

Parvu IIIC

naţională

III

Bontila

 

24

 

Szakal IIIC

naţională

III

Bontila

 

25

 

Biras IVA

naţională

III

Grijincu

 

26

 

Cheivan IVA

naţională

III

Grijincu

 

27

 

Ciuciu IVA

naţională

III

Grijincu

 

28

Conc.Naţ.Pro-Şcoala-Cultură general

Tanul II B

naţională

I

Gavrila

 

 

29

 

Tudor II B

naţională

I

Gavrila

 

30

 

Tudor V. II B

naţională

II

Gavrila

 

31

 

Nistoran II B

naţională

III

Gavrila

 

32

 

Cioploiu II B

naţională

M

Gavrila

 

33

 

Valcan II B

naţională

M

Gavrila

 

34

 

Mitroi II B

naţională

M

Gavrila

 

35

 

Papuc II B

naţională

M

Gavrila

 

36

 

Padure Irina IIIA

naţională

III

Muntean

 

37

 

Dibosi IV A

naţională

III

Grijincu

 

38

 

Halazzi IVC

naţională

III

Radan

 

39

Conc. Comper Romana

Ladariu Paul I A

naţională

100 p.

Bocsan

 

40

 

Meszaros andrei I A

naţională

100 p.

Bocsan

 

41

 

Petrovici Eduard I A

naţională

100 p.

Bocsan

 

42

 

Puscasu Emanuela I A

naţională

100 p.

Bocsan

 

43

 

Stirban Tudor I A

naţională

100 p.

Bocsan

 

44

 

Tanul II B

naţională

100p

Gavrila

 

45

 

Tudor II B

naţională

100p

Gavrila

 

46

 

Papuc II B

naţională

95p

Gavrila

 

47

 

Nistoran II B

naţională

85p.

Gavrila

 

48

 

Cioploiu II B

naţională

80p.

Gavrila

 

49

 

Tudor V. II B

naţională

80p.

Gavrila

 

50

 

Panteleoni III C

naţională

I

Bontila

 

51

 

Baieram IIIC

naţională

II

Bontila

 

52

 

Cretu IIIC

naţională

II

Bontila

 

53

 

Istratuc IIIC

naţională

II

Bontila

 

54

 

Milovan IIIC

naţională

II

Bontila

 

55

 

Surugiu IIIC

naţională

II

Bontila

 

56

 

Szakal IIIC

naţională

II

Bontila

 

57

 

Gyurkovits IIIC

naţională

III

Bontila

 

58

 

Parvu IIIC

naţională

III

Bontila

 

59

 

Perta IIIC

naţională

III

Bontila

 

60

 

Suba IIIC

naţională

III

Bontila

 

61

Conc. Comper Matematica

Dinescu Cezara IA

naţională

100 p.

Bocsan

 

62

 

Staicu Aida IA

naţională

100 p.

Bocsan

 

63

 

Tarniceriu Alexis

naţională

100 p.

Bocsan

 

64

 

Diboşi Alexia IVA

naţională

100 p.

Bocsan

 

65

 

Ladariu Paul I A

naţională

100 p.

Bocsan

 

66

 

Meszaros andrei I A

naţională

100 p.

Bocsan

 

67

 

Petrovici Eduard I A

naţională

100 p.

Bocsan

 

68

 

Puscasu Emanuela I A

naţională

100 p.

Bocsan

 

69

 

Stirban Tudor I A

naţională

100 p.

Bocsan

 

70

 

Ladariu Paul I A

naţională

100 p.

Bocsan

 

71

 

Tanul II B

naţională

100 p.

Bocsan

 

72

 

Tudor II B

naţională

100p.

Gavrila

 

73

 

Toderas Mihai III A

naţională

M

Muntean

 

74

Conc." Fii inteligent la matematică

Dibosi IVA

naţională

I

Grijincu

 

75

 

Andris IV A

naţională

III

Grijincu

 

76

Conc." Fii inteligent” la romana

Dibosi IV A

naţională

II

Grijincu

 

77

 

Mirea IV A

naţională

III

Grijincu

 

78

Olimpiada de matematică

Jula Rares VA

Scolara

I

Buse

 

79

 

Brujan Alexandru VB

Scolara

II

Lazar

 

80

 

Pert Radu VB

Scolara

III

Buse

 

81

 

Mosteanu Alexandru V

Scolara

I

Buse

 

82

 

Rece Sabina VIA

Scolara

II

Nica

 

83

 

Iancu Rares VIA

Scolara

III

Nica

 

84

 

Vasile Madalina VIIIA

Scolara

I

Nica

 

85

 

Katona Angela VIIIA

Scolara

II

Nica

 

86

 

Florea Alexandru

Scolara

III

Nica

 

87

 

Jula Rares VA

Zonala

M

Buse

 

88

 

Jula Rares VA

Zonala

M

Buse

 

89

 

Jula Rares VA

Interjud.

M

Buse

 

90

 

Vasile Madalina VIIIA

Zonala

III

Nica

 

91

 

Vasile Madalina VIIIA

Jud.

M

Nica

 

92

Conc. Luminamah

Brujan Alexandru VB

National

M

Lazar

 

93

 

Vasile Madalina VIIIA

National

III

Nica

 

94

Conc. ‘Tm Mate’

Jula Rares VA

International

M

Buse

 

95

 

Vasile Madalina VIII A

International

M

Nica

 

96

Conc. Kangouroul

Rece Madalina I C

naţională

100 p.

Stoicov

 

97

 

Indries Raul IC

naţională

100 p.

Stoicov

 

98

 

Pavel Ingrid IC

naţională

100 p.

Stoicov

 

99

 

Parasghiv Noemi IC

naţională

100 p.

Stoicov

 

100

 

Dumitru Thaisse IC

naţională

100 p.

Stoicov

 

101

 

Ilisoi Rebeca IC

naţională

100 p.

Stoicov

 

102

 

Pescari B. IIa

naţională

100 p.

Oprea

 

103

 

Muntean A. IIA

naţională

100 p.

Oprea

 

104

 

Cojocari B. II A

naţională

100 p.

Oprea

 

105

 

Bot M. II A

naţională

100 p.

Oprea

 

106

 

Ilie A. IIA

naţională

100 p.

Oprea

 

107

 

Boicu A. II A

naţională

100 p.

Oprea

 

108

 

Puscas C. II A

naţională

100 p.

Oprea

 

109

 

Trojak A. IIA

naţională

100 p.

Oprea

 

110

 

Tudor II B

naţională

I

Gavrila

 

111

 

Tanul II B

naţională

I

Gavrila

 

112

 

Papuc II B

naţională

I

Gavrila

 

113

 

Tudor V. II B

naţională

II

Gavrila

 

114

 

Florea II B

naţională

II

Gavrila

 

115

 

Nistoran II B

naţională

III

Gavrila

 

116

 

Govor II B

naţională

III

Gavrila

 

117

 

Luca II B

naţională

III

Gavrila

 

118

 

Enusal II B

naţională

III

Gavrila

 

119

 

Marocico II B

naţională

III

Gavrila

 

120

 

Predescu II B

naţională

III

Gavrila

 

121

 

Mitroi II B

naţională

III

Gavrila

 

122

 

Toderas Mihai III A

naţională

I

Muntean

 

123

 

Padure Irina IIIA

naţională

I

Muntean

 

124

 

Bugarin A. IIIB

naţională

I

Sirbu

 

125

 

Hategan B. IIIB

naţională

I

Sirbu

 

126

 

Postolache A. IIIB

naţională

II

Sirbu

 

127

 

Damsa I. IIIB

naţională

II

Sirbu

 

128

 

Baltaretu A IIIB

naţională

III

Sirbu

 

129

 

Perta IIIC

naţională

E

Bontila

 

130

 

Cercel IIIC

naţională

E

Bontila

 

131

 

Cernescu IIIC

naţională

E

Bontila

 

132

 

Hrebenaci IIIC

naţională

E

Bontila

 

133

 

Baieram IIIC

naţională

E

Bontila

 

134

 

Panteleoni III C

naţională

E

Bontila

 

135

 

Parvu IIIC

naţională

E

Bontila

 

136

 

Haiducu IIIC

naţională

E

Bontila

 

137

 

Dragomir IIIC

naţională

E

Bontila

 

138

 

Biras IVA

naţională

76.25p

Grijincu

 

139

 

Bradesa IVA

naţională

73.75p

Grijincu

 

140

 

Mirea IVA

naţională

79.5p

Grijincu

 

141

 

Dibosi IVA

naţională

83.75p

Grijincu

 

142

 

Andris IVA

naţională

80p

Grijincu

 

143

 

Brujan Alexandru VB

naţională

I

Lazar

 

144

 

Lupu Karla VB

naţională

I

Lazar

 

145

 

Milovan Dragana VB

naţională

I

Lazar

 

146

 

Jula Rares VI A

International

7

Buse

 

147

 

Barsan VIA

naţională

M

Buse

 

148

 

Petrean VIA

naţională

M

Buse

 

149

 

Fudulache VIA

naţională

M

Buse

 

150

Conc. „Fantezii de toamna”

Nistoran II B

Jud.

I

Gavrila

 

151

 

Tanul IIB

Jud.

II

Gavrila

 

152

 

Tudor V. IIB

Jud.

III

Gavrila

 

153

 

Stanciu Carla IVB

Jud.

100p

Florea

 

154

Conc. „Cele patru anotimpuri – Toamna”

Nistoran II B

naţională

I

Gavrila

 

155

 

Tanul IIB

naţională

II

Gavrila

 

156

 

Tudor V. IIB

naţională

III

Gavrila

 

157

Conc. Comunicare.Ortografie.ro

Bugarin A. IIIB

naţională

I

Sirbu

 

158

 

Hategan B. IIIB

naţională

II

Sirbu

 

159

 

Perta IIIC

naţională

I

Bontila

 

160

 

Cercel IIIC

naţională

III

Bontila

 

161

 

Cernescu IIIC

naţională

III

Bontila

 

162

 

Hrebenaci

naţională

M

Bontila

 

163

Conc. „Performer”

Andris IV A

naţională

I

Grijincu

 

164

 

Biras IV A

naţională

I

Grijincu

 

165

 

Bradescu IVA

naţională

I

Grijincu

 

166

 

Dibosi IVA

naţională

I

Grijincu

 

167

 

Floricel IVA

naţională

I

Grijincu

 

168

 

Mirea IVA

naţională

I

Grijincu

 

169

 

Ciuciu IVA

naţională

II

Grijincu

 

170

 

Cheivan IV A

naţională

II

Grijincu

 

171

 

Jebelean IVA

naţională

II

Grijincu

 

172

 

Marinici IVA

naţională

II

Grijincu

 

173

 

Nadai IVA

naţională

II

Grijincu

 

174

 

Circioban IVA

naţională

III

Grijincu

 

175

 

Janu IVA

naţională

III

Grijincu

 

176

Conc. „Icoana mea”

Mixici VA

Jud.

Pr. Spec.

Darastean

 

177

 

Mosteanu VA

Jud.

Pr. Spec.

Darastean

 

178

 

Fudulache VA

Jud.

III

Darastean

 

179

Conc. „Eminescu”

Fudulache VA

Jud.

I

Darastean

 

180

 

Mosteanu VA

Jud.

II

Darastean

 

181

Olimpiada Ed.Tehnologica

Balatchi Ana

Judet

III

Iezan

 

182

Olimpiada de Biologie

Cocoana Simona

Locala

I

Duroi

 

183

 

Cocoana Alexandra

locala

II

Duroi

 

184

 

Suici

Locala

II

Duroi

 

185

 

Baboianu

Locala

III

Duroi

 

186

 

Codrea

Locala

III

Duroi

 

187

 

Bezedea

Locala

III

Duroi

 

188

Olimpiada de Religie

Trut Dusam VIIC

Locala

I

Crisciu

 

189

 

Gheorghiu Emil VIIC

Locala

I

Crisciu

 

190

Conc. ‘ Lumina Math ‘

Brujan Alexandru

National

M

Lazar

 

191

Conc. ‘After Ego’

Chertes MIhai

National

M

Lazar

 

192

 

Baboianu Mara

National

M

Lazar

 

193

 

Trut Dusan

National

M

Lazar

 

194

Conc. Smart

Stanciu Carla

National

100p

Iorgoaia

 

195

Kangourou lingvistic

Dragut Francesca VIIA

National

I

Iorgoaia

 

196

 

Patasan Sebastian VIIA

National

I

Iorgoaia

 

197

Olimpiada de Lb.Engleza

Grozavu Sandra VIIA

Mun.

I

Mazuch

 

198

 

Rudnac Anca VIIA

Mun.

II

Mazuch

 

199

 

Galbinas Roxana VII

Mun.

I

Stanculete

 

200

 

Codrea Alexandra VII

Mun.

I

Stanculete

 

201

 

Baboianu Mara VII

Mun.

I

Stanculete

 

202

 

Teban Rebeca VIII

Mun.

I

Stanculete

 

203

 

Bodron Oana VIII

Mun.

I

Stanculete

 

204